O ateliéri

ateliér rezbára - Tomáš Lajmon

Náš ateliér sa nachádza v obci Nižná nad Oravou (v objekte bývalej OTF). Výrobu vedie umelecký rezbár Tomáš Lajmon. Odbor umeleckej drevorezby vyštudoval v rokoch 1998 – 2001 taktiež v Nižnej.

Naša tvorba pozostáva prevažne so zákazkovej výroby. Návrh konkrétnej drevorezby dodá objednávateľ podľa svojej predstavy, alebo mu ho vypracujeme sami.

Kto patrí k našim zákazníkom?

Našimi zákazníkmi sú najčastejšie súkromné osoby, hľadajúce originálnu drevorezbu, ktorou chcú potešiť svojich blízkych. Naše drevorezby sú preto často darčekom pri rôznych výročiach, či iných rodinných podujatiach.

Okrem toho nás vyhľadávajú firmy, ktoré sa snažia presadiť na obchodnom trhu. Vyrezávame pre nich menšie darčeky i väčšie umelecké diela s reprezentatívnou hodnotou. Naše drevorezby sú preto často vyvážané do mnohých krajín sveta.

Do portfólia záujemcov o našu drevorezbu patria aj cirkevné spoločenstvá, pre ktoré vyrábame širšiu škálu drevorezieb (obrazy, krížové cesty, sochy).

Štvorlístok našich zákazníkov uzatvárajú štátne inštitúcie. Jednou z najvýznamnejších objednávok tohto druhu bolo vyhotovenie niekoľkých desiatok obrazov pre vtedajšieho ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky JUDr. Jána Richtera, ktorému slúžili ako reprezentatívne dary pre ministrov ostatných členských krajín Európskej únie. Pridáva sa k tomu niekoľko obrazov pre veľvyslanectvo SR v Libanone a tiež reprezantatívny obraz, ktorý sme vyrezávali pre vtedajšieho premiéra SR Petra Pellegriniho. Ten bol oficiálne darovaný pápežovi Františkovi pri návšteve Vatikánu koncom roku 2019.

ateliér rezbára
ateliér rezbára - dláta
ateliér rezbára - povrchová úprava rezby